Mi a megoldása a következő vektorműveletnek?


Adott az A(1;-5) és a B(-2;4) pont.

a. Ábrázold a pontokat a koordinátarendszerben! (ez megvan)

b. Add meg az OA vektor koordinátáit, ha O a koordinátarendszer kezdőpontja!

c. Számítsd ki az AB vektor koordinátáit!

d. Számítsd ki az AB vektor hosszát!

e. Számítsd ki az a(1;-5)és a b(-2;4) vektorok skaláris szorzatát, hajlásszögét!


Igazából az "e" feladatrész kivételével mindet megcsináltam, de, hogy jó-e, az más kérdés... Az "e" feladatba pedig belegabalyodtam. Nagyon hálás lennék, ha valaki le tudná nekem vezetni lépésről-lépésre, az "e" feladatot, illetve ha a többi feladathoz, kivéve az a-t, leírná a megoldást.


Nagyon szépen köszönöm. Nagyon fontos lenne! Köszönöm!



2012. okt. 11. 22:07
 1/3 bongolo ***** válasza:

e)

Kell a vektorok hossza:

|a| = √(1² + (-5)²) = √26

|b| = √((-2)² + 4²) = √20

Skaláris szorzatot kétféleképpen is ki lehet számolni:

a·b = a1·b1 + a2·b2 = 1·(-2) + (-5)·4 = -22

Másrészt:

a·b = |a|·|b|·cos θ

ahol θ a vektorok közötti szög.


-22 = √26·√20·cos θ

cos θ = (-22)/√520 = -0,965

θ = 164,8°

2012. okt. 11. 22:39
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. okt. 11. 22:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. okt. 11. 22:59