Tudnátok segíteni a matek leckében?


6^2x^2*6^7x=6^15


3^x+3^x+2+3^x-1=31/3


írjatok levezetés is ha lehet



2012. okt. 9. 19:13
 1/6 bongolo ***** válasza:

Zárójelezzed be, hogy mik tartoznak össze, ez így nem egyértelmű.


Monduk az eleje 6^(2·x²) vagy 6^((2x)²) vagy (6^(2x))² vagy mi?

2012. okt. 9. 19:35
 2/6 A kérdező kommentje:

6^((2x)²)*6^7x=6^15


3^(x+3)^(x+2)+3(x-1)=31/1

2012. okt. 9. 19:45
 3/6 bongolo ***** válasza:

6^((2x)²)·6^(7x) = 6^15

Azonos alapok szorzatakor a kitevők összeadódnak:

6^((2x)²+7x) = 6^15

A két oldalon azonos kitevők kel legyenek:

(2x)²+7x = 15

4x²+7x = 15

Másodfokú egyenlet, megoldóképlettel megoldható.


Másik:

3^(x+3)^(x+2) + 3^(x-1) = 31 / 3

Biztos vagy benne, hogy így van? Valamit elírhattál, ez így túl bonyolult.

2012. okt. 9. 20:13
 4/6 A kérdező kommentje:
3 az x-ediken plussz 3 az x+2-ediken plussz 3 az x-1-ediken egyenlő 31 törve 3-mal
2012. okt. 9. 20:22
 5/6 bongolo ***** válasza:

3^x + 3^(x+2) + 3^(x-1) = 31/3

szorozzunk 3-mal:

3^(x+1) + 3^(x+3) + 3^(x) = 31

3·3^x + 3³·3^x + 3^x = 31

(3+3³+1)·3^x = 31

(3+27+1)·3^x = 31

31·3^x = 31

3^x = 1


Innen már tudod?

2012. okt. 9. 21:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, innen már menni fog
2012. okt. 9. 21:41