Hogy kell megadni egy vektor koordináta sorát egy megadott bázisban?


2012. okt. 9. 14:27
 1/1 BKRS ***** válasza:

Van egy a vektorod es egy e1,e2,...en bazisod.

es arra vagy kivancsi, hogy milyen xi knostansokra lesz:

a=x1*e1 + x2*e2 + ... + xn*en

mondjuk itt az a vektor sor vektor, es nyilvan x=(x1,...xn) is sor vektor, az e1,...en az meg egy E matrixot alkot:

a = x*E

a*E^(-1) = x*E*E^(-1)

vagyis

x=a*E^(-1)

Tehat felirod e1...en vektorokat az eredeti bazisban,

es osszerakod belole az E matrixot.

(egyszeruen egyma ala irod oket)

Meghatarozod E reciprokat.

Az a vektort megszorzod E reciprokaval.

2012. okt. 9. 14:55