Milyen messze van a megyeszékhely központjától az országúton lévő buszmegálló, ha A és B falu központjától egyenlő távolságra van?2012. okt. 5. 16:27
1/3 BKRS válasza:
Buszmegálló: C
az x koordinátája: (2+10)/2 = 6
az y koordinátája: (6+2)/2 = 4
C(6,4)
Ennek d távolsága az origótól pl Pitagorasz tétellel számolható:
d² = 6² + 4² =52
d = √52 = 2√13 egység.
1 egység 1,5km
akkor 2√13 egység 1,5*2√13 = 3√13 km = 7,2km
2/3 anonim válasza:
"az országúton lévő buszmegálló"
Tehát a megálló koordinátája: M(x;0)
Felírjuk A és B pont távolságát M-től:
(x-2)²+6²=(10-x)²+2²
Ebből x=4
A megyeszékhely és a megálló távolsága s=4*1,5=6 km