(1+i)^522012. okt. 8. 16:20
1/2 anonim válasza:
Át kell térni a komplex szám trigonometrikus alakjára:
http://www.youtube.com/watch?v=Q-WyhZeNUpg&feature=plcp
Trigonometrikus alakban lehet a hatványozást és a gyökvonást könnyen elvégezni. (Minden könyvben megtalálod, hogy hogyan - ha kell segítek)
2/2 A kérdező kommentje:
és igy helyes: ((1+i)^2)^26=2i^26=((2i)^2)^13=-4^13=-4^12*(-4)=16^6*-4=256^3*(-4)
2012. okt. 8. 16:53