Egy 1000 házaspárból álló társaságban a feleségüknél magasabb férjek 2/3-a nehezebb is a feleségénél.A feleségüknél nehezebb férjek 3/4-e magasabb a feleségénél.
2012. okt. 7. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy érted de megpróbálom.


1. ha jól értelmeztem ezt a szöveget akkor a 3/4 fér magasabb mint a felesége. és ennek a 3/4 -nek a 2/3 súlyosabb is. akkor ez azt jelenti hogy........


1000 férfi és 1000 nő van (igy kijöny a 1000 pár)


1000* 0,75=750 férfi magasabb a feleségénél.

750*2/3=500 fő ---------------azaz 500 férfi magasabb és sűlyosabb is a feleségénél.

2012. okt. 7. 09:53
 2/2 nekemteljesenmindegy válasza:

Soroljuk a férjeket két halmazba: A = {a feleségüknél magasabb férjek} és B = {a feleségüknél nehezebb férjek}. Írjuk fel a logikai szita formulát erre a két halmazra!

│A U B│=│A│+│B│–│A ∩ B│

Mivel 120 feleség magasabb is és nehezebb is a férjénél, ezért éppen ennyi férj nem lesz eleme sem A-nak, sem B-nek. Így az egyenlőség bal oldala rögtön számítható:

│A U B│= 1000 – 120 = 880

│A ∩ B│-re, azaz „a feleségüknél nehezebb is és magasabb is” férjek számára két összefüggéssel is szolgál a feladat:

│A ∩ B│=3/2*│A│ illetve │A ∩ B│= 3/4*│B│

Az elsőből:3/2*│A ∩ B│=│A│, a másodikból:4/3*│A ∩ B│=│B│

A kapott összefüggéseket helyettesítsük vissza (1)-be:

880 = 3/2*│A ∩ B│+ 4/3*│A ∩ B│–│A ∩ B│, majd összevonás és osztás után kapjuk, hogy │A ∩ B│= 480. Tehát 480 férj magasabb is és nehezebb is a feleségénél.

2016. nov. 21. 11:55