Mi a kulombseg fizikaban a G, F kozott valmint amikor a "g"-t N/kg és m/s^2 on van?

2012. okt. 4. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A "g" a nehézségi gyorsulás mértéke a Föld felszínén.

g=9,81 m/s^2 ~10 m/s^2.

1 N/kg=1 (kg m/s^2)/kg=1 m/s^2 a newton mértékegység definíciója alapján.

G-vel a nehézségi erőt (a súlyerőt), F-fel általában mindenféle más erőt szoktak jelölni.

2012. okt. 4. 20:49
 2/3 Nokra Krisztián válasza:

Szerintem a "kérdés" egy magyar nyelven értelmezhetetlen szó-főzelék.

Minden elismerésem Dr.Nagynak, aki mégis nekiállt kihámozni valamit ebből a zagyvaságból.

Ha az ember kérdezni szeretne, legalább magában fogalmazza meg előbb, mit is szeretne tudni.

2012. okt. 5. 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Krisztián!

A zavaros kérdésnél engem jobban bosszant, ha valaki egy két oldalas feladatsort pötyög be. Ha olyan jó gépíró, mint amennyire érti a fizikát, akkor ez elég sokáig tarthat neki. Az a megoldás sem tart rövidebb ideig, ha letölti, kijelöli, kimásolja és bemásolja a feladatlapot. Ennyi ideig figyelhetne a fizikaórán is, vagy gondolkozhatna a feladatokon.

2012. okt. 6. 09:39