Kriszticica kérdése:

Tudnátok segíteni?! Köszönöm előre is! Feladat: 3 oldalú hasáb, minden éle egyenlő. A=184 négyzetcentiméter. Éle milyen hosszúságú?

2012. okt. 4. 14:42
 1/1 BKRS ***** válasza:

A az gondolom a felszin. Mondjuk az oldal hossza x

A palast az 3x*x teruletu

Az alap az x^2 * 3^(1/2)/4 teruletu, 2 van belole ezert a felszin:

x^2*(3^(1/2)/2 +3) = 184

x^2 = 184/(3^(1/2)/2 +3)

x=6,89

2012. okt. 4. 15:44