Feladat: Egy vasból készült háromoldalú hasáb alaplapja egyenlő szárú háromszög, amelynek szárszöge 20 fok és a szöggel szemközti oldala 10cm. A hasáb magassága 20cm. Mekkora a tömege, ha a vas sűrűsége 7,9 kg/dm3 ?
Leírnátok lécci, hogy hogy kell kiszámolni, mert nekem nem megy.
2012. okt. 3. 18:23
1/1 BKRS válasza:
7,9kg/dm3 = 7,9g/cm3 (valoszinuleg az utobbit fog kelleni hasznalni)
tomeg = terfogat * suruseg
A terfogatot ki kell tehat szamolni.
hasab terfogata = alapterulet * magassag.
Ha jol emlekszem a szárszög a ket szár kozti szog.
A haromszog terulete akkor viszont:
10*sin(20/2)cm *10cos(20/2)cm = 50*sin(20) = 17,1cm2
V = 20cm * 17,1cm^2 =342 cm3
m = V*suruseg = 342 cm^3 *7,9 g/cm3 = 2702g = 2,702 kg