Hogy kell egy hasáb tömegét kiszámolni? Többi lent.


Feladat: Egy vasból készült háromoldalú hasáb alaplapja egyenlő szárú háromszög, amelynek szárszöge 20 fok és a szöggel szemközti oldala 10cm. A hasáb magassága 20cm. Mekkora a tömege, ha a vas sűrűsége 7,9 kg/dm3 ?


Leírnátok lécci, hogy hogy kell kiszámolni, mert nekem nem megy.


2012. okt. 3. 18:23
 1/1 BKRS ***** válasza:

7,9kg/dm3 = 7,9g/cm3 (valoszinuleg az utobbit fog kelleni hasznalni)


tomeg = terfogat * suruseg


A terfogatot ki kell tehat szamolni.

hasab terfogata = alapterulet * magassag.


Ha jol emlekszem a szárszög a ket szár kozti szog.

A haromszog terulete akkor viszont:

10*sin(20/2)cm *10cos(20/2)cm = 50*sin(20) = 17,1cm2

V = 20cm * 17,1cm^2 =342 cm3

m = V*suruseg = 342 cm^3 *7,9 g/cm3 = 2702g = 2,702 kg

2012. okt. 3. 18:37