Kémiai egyenleteket hogy kell kiszámolni? Pl: N2+3O2=2NH3 ez pl hogy jön?

2012. okt. 2. 18:04
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ez sehogy.

Ez egy hibas egyenlet.

A baloldalon van oxigen a jobboldalon nincs.

Kemiai valtozasok soran ilyesmi nem fordul elo.

Katalizator jelenleteben viszont vegbemegy pl a kovetkezo reakcio:

N2 + 3H2 = 2NH3

2012. okt. 2. 18:31
 2/2 BKRS ***** válasza:

Egyszeruen arra kell figyelni, hgoy mibol mennyi van a ket oldalon.

N2 + H2 = NH3

ez igy nem jo, mert a baloldalon van 2db H a jobboldalon meg 3

A baloldalon van 2N a jobboldalon meg csak 1.

Ezen valamit javit ha ezt irjuk:

N2 + H2 = 2NH3

A baloldalon most van 2db N, a jobboldalon is.

Ez tehat rendben van, viszont a baloldalon tovabbra is csak 2db H van a jobboldalon meg 2*3=6

Ezen igy lehet segiteni:

N2 + 3H2 = 2NH3

Na es itt ha utana szamolsz mar mindket oldalon ugyanannyi van mindegyik elembol.

Ez az amit egy reakcioegyenlet rendezesetol elvarunk.

2012. okt. 2. 18:34