Hogyan kell felírni tört alakba?

0,12
2012. okt. 3. 16:24
 1/3 BKRS ***** válasza:

0,12=12/100=

egyszerusitunk 4-gyel

=3/25

2012. okt. 3. 16:26
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi :)

de hogy jött ki 3,25?:O

2012. okt. 3. 16:36
 3/3 BKRS ***** válasza:

Nem 3,25 hanem 3/25, ami persze tizedes tort alakban 0,12

12/100 = (3*4)/(25*4) =

egyszerusitunk 4-gyel

=3/25

2012. okt. 4. 15:27