Szervusztok!

Az alábbi egyenletrendszerrel meggyűlt a bajom. Van ötlete valakinek a megoldásra?


3x + 3y + xy = 11

x²y + xy² = 6


2012. okt. 2. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:

1. lépés: X+Y és X*Y helyére vezessél be egy-egy ismeretlent (pl. A=X+Y, B=X*Y). Ezekre megoldod az egyenletrendszert.


2. lépés: Miután tudod, mennyi A és B, akkor a t^2-At+B=0 másodfokú egyenlet két gyöke lesz x és y.

2012. okt. 3. 00:02
 2/3 bongolo ***** válasza:

3(x+y) + xy = 11

xy(x+y) = 11


Vezessünk be új változókat:

v = x+y

w = xy


3v + w = 11

vw = 6

-----

w = 11 - 3v

-----

v(11−3v) = 6


stb. másodfokú egyenlet. Kijön belőle v, utána már w is megvan.

Aztán visszaalakítva x meg y-ba abból is lesz egy másodfokú egyenlet.


Szerintem menni fog neked ezekből.

2012. okt. 3. 00:05
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és precíz hozzászólásokat :)

Sokat segített

2012. okt. 3. 00:08