bizonyitsuk be hogy a,b,c eleme(-1,1],akkor
[(1+a)*(1+b)]/(1+ab)+[(1+b)*(1+c)]/(1+bc)+[(1+c)*(1+a)]/(1+c
*a) kisebb vagy egyenlo ,mint 6.
Kosz elore is a valaszokat.
2012. szept. 7. 08:07
1/2 anonim válasza:
[ (1+a) * (1+b) ] = 1 + ab + ab + b^2
b^2 maximuma 1 lehet, mivel b abszolutértéke nem lehet nagyobb 1-nél. Azaz
[ (1+a) * (1+b) ] <= 1 + ab + ab + 1
ezt osztva 1+ab-val:
[(1+a)*(1+b)]/(1+ab) <= ( 1 + ab + ab + 1 ) / ( 1+ab )
[(1+a)*(1+b)]/(1+ab) <= 2
Na ab helyett bc, meg egyéb más betűkombinációkra is igaz ez, hogy <=2, tehát a 3 összege <= 6
2/2 anonim válasza:
balf...sz voltam, az eleje nem ez... :D)))) kicsit álmos vagyok. Mindjárt írom az igazit :)