Matek Praktikum feladatok. Segítesz?


1. A -x négyzet+2x+c=0 egyenletben határozzuk meg a c értékét, hogy az egyik gyöke 0 legyen!


2. Egyenletrendszer

x a negyediken - y a negyediken=5

x a négyzeten - y a négyzeten=1


3. Egyenlőtlenség

(x-1)(x+2) osztva az egész x+1 <=0


x-2 osztva x+2 >= 2x-3 osztva 4x-1


x-1 osztva x - x+1 osztva x-1 < 2



4.

(x négyzet + x + 3)(x négyzet + x + 1)-15=0


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2012. szept. 29. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Csak akkor lehet az egyik gyök 0, ha c=0.

2. Egyenletrendszer

x a negyediken - y a negyediken=5

x a négyzeten - y a négyzeten=1

Oszd el az első egyenletet a másodikkal!

Az kapod, hogy

x a négyzeten + y a négyzeten=5.

Vedd hozzá az eredeti második egyenletet!

Vezesd be az u=x a négyzeten és a v= y a négyzeten

új változókat!

Azt az egyszerű egyenletrendszert kapod, hogy

u+v=5

u-v=1.

4. Legyen az új változó u=(x négyzet + x + 1)!

(u+2)u-15=0

sima másodfokú egyenlet, max. két valós gyökkel, u1-gyel és u2-vel.

(x négyzet + x + 1)=u1 megoldásai x1, x2.

(x négyzet + x + 1)=u2 megoldásai x3, x4.

2012. szept. 29. 20:16
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. szept. 30. 10:25