Earth4 kérdése:

Kémia feladatok. Valaki le tudná írni?


1) A metán forrás-és olvadáspontja között.......... a különbség, mivel a közel..... alakú molekulák .......... rácsba rendeződnek, ha már ........... egymással.


2)Hány gramm metán elégetésekor keletkezik 11g szén-dioxid? Egyenlet:


3) Hány gramm víz keletkezik 40g 80 tömeg%-os metántartalmú földgáz elégetésekor?



2012. szept. 23. 12:44
 1/1 Váci Fegyház válasza:

Az első passz

2. CH4+2O2=CO2+2H2O

Egy mol CH4-hez 1 mol CO2 vagyis 16g-hoz 44g

Így 4g CH4 keletkezik 11g CO2 mellett


3. 32g CH4 az ugye 2 mol (a 80% miatt lett 32g)

2CH4+4O2=2CO2+4H2O

2 mol metánnal 4 mol víz keletkezik

Vagyis 32g CH4 mellett 64g H2O

2012. szept. 24. 22:24