1) A metán forrás-és olvadáspontja között.......... a különbség, mivel a közel..... alakú molekulák .......... rácsba rendeződnek, ha már ........... egymással.
2)Hány gramm metán elégetésekor keletkezik 11g szén-dioxid? Egyenlet:
3) Hány gramm víz keletkezik 40g 80 tömeg%-os metántartalmú földgáz elégetésekor?
2012. szept. 23. 12:44
1/1 Váci Fegyház válasza:
Az első passz
2. CH4+2O2=CO2+2H2O
Egy mol CH4-hez 1 mol CO2 vagyis 16g-hoz 44g
Így 4g CH4 keletkezik 11g CO2 mellett
3. 32g CH4 az ugye 2 mol (a 80% miatt lett 32g)
2CH4+4O2=2CO2+4H2O
2 mol metánnal 4 mol víz keletkezik
Vagyis 32g CH4 mellett 64g H2O