Segitene valaki ebben a matek feladatban?


Állitsd elő a megadott alapok hatványaként a felsorolt számokat.

Az alap 10, a számok: 0,1.0,001.0,00001.0,0000001


2012. szept. 26. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez komolyan probléma? Kb. a számok normál alakja.

Rendre: 10 a -1, -3, -5, -7. -diken

2012. szept. 26. 20:02
 2/5 A kérdező kommentje:
de ha negativ a kitevő akkor 1per 10 lesz.1per 3 1 per 5 és 1 per 7..nem?
2012. szept. 26. 20:11
 3/5 bongolo ***** válasza:

Nem. Tíznek a negatív hatványai lesznek:

10^(-1), 10^(-3), 10^(-5), stb.

2012. szept. 26. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

10^(-1)=1/10^1=0,1

10^(-3)=1/10^3=0,001

10^(-5)=1/10^5=0,00001

10^(-7)=1/10^7=0,0000001

Másodszor ezt kérdezted, nem?

2012. szept. 27. 13:42
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és már rájöttem tegnap hogy ez a helyes megoldás:)
2012. szept. 27. 16:14