Állitsd elő a megadott alapok hatványaként a felsorolt számokat.
Az alap 10, a számok: 0,1.0,001.0,00001.0,0000001
2012. szept. 26. 19:59
1/5 anonim válasza:
Ez komolyan probléma? Kb. a számok normál alakja.
Rendre: 10 a -1, -3, -5, -7. -diken
2/5 A kérdező kommentje:
de ha negativ a kitevő akkor 1per 10 lesz.1per 3 1 per 5 és 1 per 7..nem?
2012. szept. 26. 20:11
3/5 bongolo válasza:
Nem. Tíznek a negatív hatványai lesznek:
10^(-1), 10^(-3), 10^(-5), stb.
4/5 anonim válasza:
10^(-1)=1/10^1=0,1
10^(-3)=1/10^3=0,001
10^(-5)=1/10^5=0,00001
10^(-7)=1/10^7=0,0000001
Másodszor ezt kérdezted, nem?
5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és már rájöttem tegnap hogy ez a helyes megoldás:)
2012. szept. 27. 16:14