Határozd meg az f , g :R→R, f (x) = x2 − 3x −1 és g (x) = x + 4 függvények grafikus képei
metszéspontjainak koordinátáit!
2012. jún. 10. 20:03
1/3 anonim válasza:
Megoldottam grafikusan is, és biztonság kedvéért algebrailag is:
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. jún. 10. 21:45
3/3 anonim válasza:
Ott metszik egymast, ahol f(x) = g(x)
vagyis x^2 - 3x - 1 = x + 4
atrendezve x^2 - 4x - 5 = 0
masodfoku egyenlet, megoldod, az jon ki hogy x1 = -1, x2 = 5
visszahelyettesitve barmelyik fuggvenybe (pl g-be, mert az konnyebb), y1 = 3, y2 = 9
vagyis a pontok (-1;3) es (5;9)