Határozd meg az f , g :R→R, f (x) = x2 − 3x −1 és g (x) = x + 4 függvények grafikus képei

metszéspontjainak koordinátáit!


2012. jún. 10. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Megoldottam grafikusan is, és biztonság kedvéért algebrailag is:

[link]

2012. jún. 10. 21:18
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. jún. 10. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott metszik egymast, ahol f(x) = g(x)


vagyis x^2 - 3x - 1 = x + 4


atrendezve x^2 - 4x - 5 = 0


masodfoku egyenlet, megoldod, az jon ki hogy x1 = -1, x2 = 5


visszahelyettesitve barmelyik fuggvenybe (pl g-be, mert az konnyebb), y1 = 3, y2 = 9


vagyis a pontok (-1;3) es (5;9)

2012. jún. 10. 22:05