A megoldások bent vannak a könyv hátuljában,de maga a számolás menete kéne nekem, amit sajnos nem tudok. Elmagyarázná valaki,hogy hogy kelll az ilyen feladatokat megoldani?


1, Egy méhecske teher nélkül 8 m/s, mézzel 6,5 m/s sebességgel repül. Milyen messziről hozhat mézet 10 perc alatt,ha a "rakodási" időtől eltekintünk?


2, A folyó partján egymástól 50 km távolságra lévő 2 város között hajó közlekedik. A folyó sodrásának irányában 2 óra, az áramlással szemben 3 óra a menetidő. Határozzuk meg a folyó vízének sebességét és a hajónak a vízhez viszonyított sebességét.


2012. szept. 26. 16:16
 1/1 BKRS ***** válasza:

1)

10 perc az 600 masodperc.

x masodpercig repul uresen, aztan 600-x masodpercig vissza.

Ugyanannyit repul mindket iranyba, vagyis:

8x = 6,5*(600-x)

x=7800/29 = 268,97

Tehat 8x = 8*7800/29 =2151.7 m tavolsagra tud lerepulni.


2)a hajo sebessege mondjuk v a folyo sebessege w

2(v+w) = 50

3(v-w) = 50


v+w = 25

v-w = 50/3

osszeadva a ket egyenletet:

2v = 25 + 50/3

v = 125/6 = 20,8 km/h

w = 25-v = 4,2 km/h

2012. szept. 26. 17:31