Fizika (fogalmam sincs rola, hogy hogy kell megcsinálni)?


1.Melyek a szabadesést leíró egyenletek?

2.Rajzold le a szabadesés sebesség-idő grafikonját?

3.Ird le a függölegesen feldobott test mozgását?

4.Mekkora utat tesz meg,mekkora sebessége egy ha 2 másodpercig szabadon esik.?

5.Mennyi idő alatt esik le egy test 1m magasságból?

6.Függőlegesen lefelé hajlított tárgy kezdő sebessége 15m/s.Mennyi idő múlva lesz a sebesség 40m/s?

7.Szabadon eső test egy bizonyos magasságban 10m/s sebességet,egy másik magasságban 30m/s sebességet ér el.?

Másik része:

1.Mikor beszélünk szabadesésről?

2.Rajzold le a szabadesés út-idő és gyorsulás-idő grafikonját?

3.Írd le a függőlegesen lefelé dobott test mozgását leíró egyenleteket?

4.mennyi idő alatt esik le egy test 2m magasságból?Mennyi az elért sebessége?


2012. jan. 25. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. h=tnégyzet*g/2

g=sebességváltozás/t (mivel szabadesésnél a kezdősebesség 0,így a seb.változás egyenlő a végsebességgel)

2. A függőleges tengely a sebesség, a vízszintes az idő. A függvény képe egy egyenes,melynek meredeksége 10,azaz g. A függvény egyenlete: v=g*t

3. Felmegy h=v0négyzet/2g magasságba,ahol v0 a felfelé irányuló kezdősebesség. Ezen út megtétele során végig g-vel lassul, h magasságban sebessége 0. Gyorsulása továbbra is g, lefele. Tehát a mozgás második fele egy szabadesés. v0 sebességgel ér földet

2012. jan. 25. 23:40
 2/11 anonim ***** válasza:

4. s=tnégyzet*g/2

itt: s=4*10/2= 20 m

végsebesség=sebességváltozás=g*t=20 m/s

5. Ha átrendezed a négyzetes úttörvényt (ezt használtam a 4. Feladatban az út számolásánál) azt kapod,hogy az idő négyzete =2*s/g

tehát t=2/10=0,2 sec

2012. jan. 25. 23:45
 3/11 anonim ***** válasza:

6.

v0=15

vvég=40

deltav=vvég-v0=25 m/s

g=deltav/t

t=deltav/g= 2,5 sec

2012. jan. 25. 23:48
 4/11 anonim ***** válasza:
A 7.nél nem tudom mi a kérdés. A magasságkülönbség?
2012. jan. 25. 23:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Tk-i definíció:

a testek olyan esését,amely során csak a gravitációs hatás érvényesül (minden más, a mozgást befolyásoló hatás elhanyagolható), szabadesésnek nevezzük

2012. jan. 25. 23:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Az út-idő grafikon egy parabola. A függvény amit ábrázolni kell (azaz fogsz egy számot,azt mondod legyen az az eltelt idő,behelyettesítesz,és megkapod az ahhoz az időhöz tartozó utat): s=tnégyzet*g/2 (t tengely vízszintes,s függőleges)

a gyorsulás idő grafikonnál t a vízszintes, a (azaz gyorsulás) a függőleges tengely. Szabadesésnél végig a=g=10m/secnégyzet, tehát az ábra egy t tengellyel párhuzamos egyenes a=10 magasságban

2012. jan. 25. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:

3.

vvég=v0+deltav=v0+g*t

s=v0*t+tnégyzet*g/2

4.

tnégyzet=2*h/g=0,4

t=0,632 sec

vvég=g*t=6,32 m/s

2012. jan. 26. 00:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Az 5.et elírtam, bocs.nem 0,2 sec, hanem gyök alatt 0,2, azaz 0,447 sec
2012. jan. 26. 00:06
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudnád ezt nekem lerajzolni és feltenni a kepfeltoltes.hu ra?? :)

Köszi

2012. jan. 26. 19:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajna nem,ugyanis csak telefonomon van net, szóval nem tudok képeket feltöltögetni. Bocsánat
2012. jan. 26. 22:27
1 2