Határozd meg a négyzet alapú szabályos gúlák felszínét!
a= 9,6 cm x=60 mm
a feladat mellett ez a kép van:
aza piros jel: Magasság
2012. jan. 25. 17:42
1/1 BKRS válasza:
A gula magassaga, az x oldal kifeszit egy derekszogu haromszoget a vizszintesen futo befogoja a/2.
x tehat nagyobb kell, hogy legyen, mint a/2,
vagyis akkor gondolom a mertekek helyesen:
a= 9,6cm x=60cm
m^2 + (a/2)^2 = x^2
m^2 + (9,6/2)^2 = 60^2
m = 59.81 cm
V=a^2*m/3 = 1837,3632 cm3