Matek. Hogyan kell megcsinálni?


Határozd meg a négyzet alapú szabályos gúlák felszínét!


a= 9,6 cm x=60 mm


a feladat mellett ez a kép van:

[link]

aza piros jel: Magasság


2012. jan. 25. 17:42
 1/1 BKRS ***** válasza:

A gula magassaga, az x oldal kifeszit egy derekszogu haromszoget a vizszintesen futo befogoja a/2.

x tehat nagyobb kell, hogy legyen, mint a/2,

vagyis akkor gondolom a mertekek helyesen:


a= 9,6cm x=60cm


m^2 + (a/2)^2 = x^2

m^2 + (9,6/2)^2 = 60^2

m = 59.81 cm


V=a^2*m/3 = 1837,3632 cm3

2012. jan. 25. 17:51