2011. dec. 18. 14:49
1/3 bongolo válasza:
Mondjuk úgy, hogy ha az oldala a, akkor az átló a koszinusztétellel:
D = 2a²(1-cos 108°)
A terület meg egy kis háromszög területének ötszöröse, ahol a háromszög magassága:
m = a/2 · tg 54°
T = 5/4 · a²·tg 54°
Vagyis T = D·5/8·tg 54°/(1-cos 104°)
stb.
Érted így?
2/3 bongolo válasza:
A vége persze nem 104°, hanem 108°, elírtam, bocs.
3/3 A kérdező kommentje:
Igen! Nagyon szépen köszönöm!:)
2011. dec. 18. 16:22