Matek! Egy szabályos ötszög átlója 10 cm. Számítsuk ki az ötszög területét! Hogy kell ezt megcsinálni?

2011. dec. 18. 14:49
 1/3 bongolo ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy ha az oldala a, akkor az átló a koszinusztétellel:

D = 2a²(1-cos 108°)

A terület meg egy kis háromszög területének ötszöröse, ahol a háromszög magassága:

m = a/2 · tg 54°

T = 5/4 · a²·tg 54°


Vagyis T = D·5/8·tg 54°/(1-cos 104°)


stb.


Érted így?

2011. dec. 18. 16:11
 2/3 bongolo ***** válasza:
A vége persze nem 104°, hanem 108°, elírtam, bocs.
2011. dec. 18. 16:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen! Nagyon szépen köszönöm!:)
2011. dec. 18. 16:22