Zsuzsanna94 kérdése:

Szögfüggvények, sin135°*cos225°*sin300°*cos120° mennyi?

hogy kell kiszámolni?

2012. szept. 24. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. szept. 24. 20:18
 2/4 anonim ***** válasza:

sin135=gyök2/2

cos225=-gyök2/2

sin300=gyök3/2

cos120=-1/2

szinusznál 0 foktól 90 fokig 0-ról 1-ig emelkedik a szinusz értéke, a 4 nevezetes szöget meg kell tanulni, ezek a 30, 45, 60 és 90.

Mivel 0-ról 1-ig megy, így értelemszerűen a sin30 a legkisebb azaz az 1/2, a 45 (és az összes többszöröse kivéve ha az a 90 többszöröse is) mindig gyök2/2, a 60 lesz a gyök3/2 a 90 pedig az 1, ezután 90-ről 180-ig csökken 1-ről 0-ra és ez a ciklus így váltakozik, ha felrajzolod a görbéjét nagyon szépen kiadja magát.

Koszinuszesetében ugyanez a módszer, a különbség annyi, hogy az 1-ről 0-ra 0 foktól 90-ig megy, de a ciklusok ugyanezek.

Az előjelre kell még figyelni, a szinusz 0-180 fokig pozitív a koszinusz 90-270 negatív.

Ezekből az infókból bármilyen nevezetes szöget ki lehet következtetni.

2012. szept. 24. 20:24
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! :))
2012. szept. 24. 21:12
 4/4 A kérdező kommentje:
De innentől meg csak szorozzam össze őket?
2012. szept. 24. 21:14