Szögfüggvények-10oszt-bonyolult?


Bizonyítsuk be a következő azonosságot:


1 + tg2 alfa = 1 / cos2alfa


Köszönöm, aki segít :)


2012. máj. 15. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az tangens négyzet alfa és cosinus négyzet alfa?

tehát 1 + tg^2 alfa = 1 / cos^2 alfa ?

2012. máj. 15. 16:48
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nem tudtam máshogy beírni :)
2012. máj. 15. 16:50
 3/13 anonim ***** válasza:

1 + tg^2 alfa = 1 / cos^2 alfa

1 + sin^2 alfa / cos^2 alfa = 1 / cos^2 alfa

cos^2 alfa / cos^2 alfa + sin^2 alfa / cos^2 alfa = 1 / cos^2 alfa

beszorzol cos^2 alfával

cos^2 alfa + sin^2 alfa = 1

ami egy nevezetes azonosság. :)

2012. máj. 15. 16:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Ittvan lerajzolva képként, bár Painttel csináltam, elég nehéz volt, de szerintem azért könnyebben kivehetőbb. :D

[link]

2012. máj. 15. 17:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy, köszi a gyors választ :D
2012. máj. 15. 18:06
 6/13 A kérdező kommentje:

Ebben tudnál esetleg még segíteni?

Hozzuk egyszerűbb alakra:


sin2alfa - cos2alfa / sin alfa + cos alfa.

2012. máj. 15. 18:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Van egyszerűbb levezetés is:


[link]

2012. máj. 15. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:

A másik pedig:


[link]

2012. máj. 15. 19:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D
2012. máj. 15. 20:13
 10/13 A kérdező kommentje:

Lehetnék pofátlan? xd


sin^3 alfa - cos^3 alfa / sin alfa - cos alfa - sin alfa* cos alfa (a kivonás jel a törtvonalnál van, nem a nevezőnél)

Ezer hála, ha tudnál segíteni... :)

2012. máj. 15. 21:30
1 2