Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sinus cosinus szögfüggvények?

Sinus cosinus szögfüggvények?

Figyelt kérdés

sziasztok.


nem nagyon értem ezt a sinus cosinus szögfüggvényes dolgot.

van egy olyan házim, hogy sinusalfa=3/5. ebből kell meghatározni a cosalfát, tgalfát és ctgalfát.


a másik hogy cosinusbéta=b. ebből kell meghatározni a többi szögfüggvényt.


tudna ebbe segíteni nekem valaki?

köszönöm szépen!


2011. szept. 8. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
UTFG!
2011. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

beütöd a számoló gépbe, hogy shift+sin3/5...kiadja az eredményt az lesz az alfa szöged. utána csak beütögeted h tangens és a szög amit kaptál, cosinus és a szög amit kaptál stb.

a másikra meg találsz összefüggéseket a fv.tábládban. sinalfa=cos(90-alfa) vagy valami ilyesmi, már régen tanultam:)

2011. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy most kezdesz tanulni a szögfüggvényekről, ezért ezt a megoldást írtam le:

[link]

2011. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen. utolsónak külön köszi, h vette a fáradtságot ezt megcsinálni.
2011. szept. 8. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem mondják, hogy háromszög oldalairól van szó, akkor figyelj a negatív értékekre is. A sin^2(x) + cos^2 (x) =1 összefüggés mindig igaz, és ennek a megoldásai:


1. sin(x) = GYOK(1-cos^2(x))

2. sin(x) = - GYOK(1-cos^2(x))


Mert az x^2=1 megoldása az x=1 és x=-1. (Ha az egyenlet egyik oldalából gyököt vonunk, akkor a másik oldal abszolultértékét kell venni.)


Egyébként ennek is van grafikus reprezentációja, az egységsugarú körben kell keresni az értékeket. Matek könyvekben vannak ilyenek. (Bocs, de nekem nincs kedvem ábrát készíteni.)


Szóval ha sin(x)=3/5, akkor cos(x)=4/5 és cos(x) = -4/5 a megoldások.

2011. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!