2012. szept. 24. 17:44
1/1 BKRS válasza:
40g 80%-a 32g
A metan egese:
CH4+ 2O2 = CO2 + 2H2O
Vagyis
16g metanbol keletkezik 28g szendioxid.
Nekunk viszont 32g metanunk van, vagyis 28*(32/16)= 56g szendioxid keletkezik.