Hány g szén-dioxid keletkezik 40g 80 tömeg %-os metántartalmú földgáz elégetésekor? (A válaszokat köszönöm előre is)

2012. szept. 24. 17:44
 1/1 BKRS ***** válasza:

40g 80%-a 32g

A metan egese:

CH4+ 2O2 = CO2 + 2H2O

Vagyis

16g metanbol keletkezik 28g szendioxid.

Nekunk viszont 32g metanunk van, vagyis 28*(32/16)= 56g szendioxid keletkezik.

2012. szept. 24. 17:57