segítsetek. Mert nem igazán értem ezt a feladatot :S valaki eltudná magyarázni? Megköszönném.2012. szept. 24. 17:00
1/1 BKRS válasza:
A 10. es 15. taga kozotti kulonbseg a sorozat diffedenciajanak az otszorose.
5d = 101-56 = 45
d=9
A 2. tag es a 10. tag kootti kulonbseg a sorozat differenciajanak a 8-szorosa.
a2 = 56 - 8*9 = 56 - 72 = -16