Egy számtani sorozat 10. tagja 56, a 15. tagja 101. Mekkora a sorozat 2. tagja?

segítsetek. Mert nem igazán értem ezt a feladatot :S valaki eltudná magyarázni? Megköszönném.
2012. szept. 24. 17:00
 1/1 BKRS ***** válasza:

A 10. es 15. taga kozotti kulonbseg a sorozat diffedenciajanak az otszorose.

5d = 101-56 = 45

d=9


A 2. tag es a 10. tag kootti kulonbseg a sorozat differenciajanak a 8-szorosa.

a2 = 56 - 8*9 = 56 - 72 = -16

2012. szept. 24. 17:18