Hogy kell elosztani 3120-at 5:7-ed arányban?


Kérlek részletesen írjátok le mert meg is szeretném érteni nem cak az eredményre vagyok kíváncsi.

Nagyon koszonom.


2012. szept. 23. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy tört "alsó része", a nevező megmutatja, hogy az adott számot hány egyenlő részre kell felosztani, a tört "felső része", a számláló pedig megmutatja, hogy ezekből az egyenlő részekből összesen hányat kell venni.

Tehát a 3120-at elosztod 7-tel, majd a kapott eredményt megszorzod 5-tel, és ez lesz a 3120 5/7 része.

2012. szept. 23. 10:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor nem az a feladat, amit az első leírt, hanem a 3120-at két részre kell osztani, amik 5:7 arányban aránylanak egymáshoz. Ez esetben 5+7, azaz 12 részre kell osztani a számot: 3120/12=260. Majd ezt úgy veszed két részre, hogy veszed az ötszörösét, a másik részbe pedig a maradékot, ami éppen 260 hétszerese:


Egyik rész: 260*5=1300

Másik rész: 260*7=1820


Így a két rész aránya 5/7, összegük pedig 3120.

2012. szept. 23. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem 5:7 arányban kell elosztani?

Mert akkor elosztom a kettő összegével, 5"7=12 -vel. Ez lesz egy egység. 3120:12=260.

Az egyik 5 egység: 5*260=1300.

A másik 7 egység 7*260= 1820.

a kettő összege valóban 3120.

2012. szept. 23. 10:23
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom szépen a válaszokat,mindketto jó.
2012. szept. 23. 15:14