Aki tudja csinálja már, meg, meg ha esetleg is le os vezetné nagyjából :)

köszönöm


Egy 30 fős osztálynak a tanulóinak 2/5 öd része matematika, 2/3ad része fizika szakkörre jár. hányan járnak mindkát szakkörre?



2012. szept. 22. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

30*(2/5)=60/5=12 matematika szakkör

30*(2/3)=60/3=20 fizika szakkör

Ez összesen 32 (12+20) és kivonjuk a 30-at, az osztály létszámát, ami 2. Tehát 2 tanuló jár mindkét szakkörre.

2012. szept. 22. 14:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy hányan azt nem tudjuk megmondani, csak azt hogy minimum hányan.


Matekra 30*2/5 = 12-n; fizikára 30*2/3=20-n járnak. Innentől kezdve max 12-en (és akkor mindenki aki matekra jár, fizikára is jár), de minimum 2-en járnak mindkettőre (mert különben nem jönne ki a 30-ból a 12 és 20-as létszám). A kettő közt bármilyen érték elképzelhető.

2012. szept. 22. 14:57
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget :)

megértettem

2012. szept. 22. 15:05