2012. szept. 17. 19:47
1/1 bongolo válasza:
- Elosztod a számot kettővel maradékosan
- Ha a maradék 0 (a szám páros volt), leírsz egy 0-át, ha 1, 1-et az eddig leírtak ELÉ
- És kezded elölről mindaddig, amíg marad a számból.
Tehát pl. 37:
37/2 = 18, marad 1
18/2 = 9, marad 0
9/2 = 4, marad 1
4/2 = 2, marad 0
2/2 = 1, marad 0
1/2 = 0, marad 1
Alulról felfelé tudjuk most kiolvasni a maradékokból: 100101