Hogykel kettes számrendszerbe váltani számot 10es számrendszerből?

2012. szept. 17. 19:47
 1/1 bongolo ***** válasza:

- Elosztod a számot kettővel maradékosan

- Ha a maradék 0 (a szám páros volt), leírsz egy 0-át, ha 1, 1-et az eddig leírtak ELÉ

- És kezded elölről mindaddig, amíg marad a számból.


Tehát pl. 37:

37/2 = 18, marad 1

18/2 = 9, marad 0

9/2 = 4, marad 1

4/2 = 2, marad 0

2/2 = 1, marad 0

1/2 = 0, marad 1


Alulról felfelé tudjuk most kiolvasni a maradékokból: 100101

2012. szept. 18. 00:51