Egy gép állvánnyal együtt 7500 €. A gép ára 1500 €-val több az állvány áránál. Mennyibe kerül a gép állvány nélkül?2012. szept. 16. 14:12
1/7 anonim válasza:
Gép ára x
Állvány ára: x - 1500
Együtt x + x - 1500 = 7500
2/7 A kérdező kommentje:
Eddig nekem is világos, de hogy fog kijönni a végeredmény?
2012. szept. 16. 14:18
3/7 anonim válasza:
Keresed a gép árát állvány nélkül (x-t), azaz csak szimplán megoldod az egyenletet x-re.
x + x - 1500 = 7500
2x - 1500
2x = 6000
x = 6000/2
x = 3000
4/7 anonim válasza:
2x - 1500 ezután még képzélj oda egy = 7500-t.
5/7 A kérdező kommentje:
A te számításod szerint a gép ára 3000 €, tehát az állvány ára 1500 €. 3000 € + 1500 € = 4500 €. A feladat szövege szerint a gép és az állvány összesen 7500 €.
2012. szept. 16. 14:32
6/7 A kérdező kommentje:
Ok, megvan. :D Bocs, hogy értetlenkedtem.
2012. szept. 16. 14:39
7/7 anonim válasza:
Nem, igazad van. Elnéztem a számítást bár lehet közbe te is rájöttél.
2x - 1500 = 7500
2x = 9000
x = 4500
Így kellett volna lenni.