Egy gép állvánnyal együtt 7500 €. A gép ára 1500 €-val több az állvány áránál. Mennyibe kerül a gép állvány nélkül?

2012. szept. 16. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Gép ára x

Állvány ára: x - 1500


Együtt x + x - 1500 = 7500

2012. szept. 16. 14:15
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig nekem is világos, de hogy fog kijönni a végeredmény?
2012. szept. 16. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Keresed a gép árát állvány nélkül (x-t), azaz csak szimplán megoldod az egyenletet x-re.


x + x - 1500 = 7500


2x - 1500


2x = 6000


x = 6000/2


x = 3000

2012. szept. 16. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
2x - 1500 ezután még képzélj oda egy = 7500-t.
2012. szept. 16. 14:28
 5/7 A kérdező kommentje:
A te számításod szerint a gép ára 3000 €, tehát az állvány ára 1500 €. 3000 € + 1500 € = 4500 €. A feladat szövege szerint a gép és az állvány összesen 7500 €.
2012. szept. 16. 14:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, megvan. :D Bocs, hogy értetlenkedtem.
2012. szept. 16. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, igazad van. Elnéztem a számítást bár lehet közbe te is rájöttél.


2x - 1500 = 7500

2x = 9000

x = 4500


Így kellett volna lenni.

2012. szept. 16. 16:24