Ezeket az egyenleteket hogy kell megoldani?


Sziasztok. Van egy egyenletfajta amivel nem tudok mit kezdeni.. Valaki megoldaná nekem és elmagyarázná hogy csinálta?

pl. egy ilyen

x-4/7 - 3/14 = 2/7

vagy

n/4 - 3n//8 = -2


ahol / a törtvonal


Aki tud segíteni azt kérem segítsen. Előre is köszi :)



2012. szept. 16. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első:

Hozz közös nevezőre. Érdemes itt a 14-et választani közös nevezőnek (legkisebb közös többszöröst célszerű mindig választani), így az egyenleted így néz ki:

(14x)/14 + 8/14 - 3/14 = 4/14

Most mindkét oldalt megszorzod 14-gyel, így eltűnnek a nevezők:

14x + 8 + 3 = 4

Rendezed: 14x = -7

Elosztod mindkét oldalt 14-gyel: x = -7/14 = -1/2


A többit ugyanígy. Próbáld meg a másodikat, aztán kijavítom/kijavítjuk.

2012. szept. 16. 13:26
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt hiszem már értem.

Sietek úgy hogy nem vezetném le, de ahogy nekem kijött a másodikban: n=16

Ment a zöld kész :)

2012. szept. 16. 15:43