Ki tudná megoldani nekem ezeket az egyenleteket?
x+1 x-1
___ - ____ = 0
6 4
Lényegtelen, hogy a behelyettesítős módszerrel vagy a másik kettővel van megoldva
b, x- 6-2x = 2x-4- x+3
______ ________
3 2
Köszi előre is !! :)
2012. ápr. 10. 20:59
1/2 anonim válasza:
Erről van szó?:
(x+1)/6 – (x–1)/4 = 0
(x – 6 – 2*x)/3 = (2*x – 4 – x + 3)/2
2/2 anonim válasza:
Hát ebből én rá nem jöttem volna :D