Ezeket az egyenleteket hogy kell megoldani?


Ki tudná megoldani nekem ezeket az egyenleteket?


x+1 x-1

___ - ____ = 0

6 4


Lényegtelen, hogy a behelyettesítős módszerrel vagy a másik kettővel van megoldva


b, x- 6-2x = 2x-4- x+3

______ ________

3 2


Köszi előre is !! :)


2012. ápr. 10. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Erről van szó?:


(x+1)/6 – (x–1)/4 = 0


(x – 6 – 2*x)/3 = (2*x – 4 – x + 3)/2

2012. ápr. 10. 21:14
 2/2 anonim válasza:
Hát ebből én rá nem jöttem volna :D
2012. ápr. 10. 23:09