Egyszeru kinematikai feladat, de megsem jovok ra a megoldasra, mennyi a vonat sebessege?


Egymastol 10km tavolsagra levo allomasok kozott az utat egy vonat 630s alatt teszi meg. Indualskor 90s-ig gyorsit allando gyorsulassal, fekezeskor 70s-ig lassit szinten allando gyorsulassal. Mekkora a vonat sebessege nyilt palyan?

Igy van a feladat szovege. Sehogysem jon ki semmi, vagy en nem ertem vagy hianyzik valami adat meg.



2012. szept. 12. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a1 a gyorsulás, a2 a lassulás


1. szakasz

90s gyosulás

Gyorsuló mozgás képlete alapján:

s=a1/2*t^2=a1/2*90^2=4050a1

v=a1*t=90a1


2. szakasz

470s-ig egynes vonalú egyenletes mozgás.

s=470*v=470*90a1=42300a1


3. szakasz

70 mp alatt megáll

v=90a1

a2=v/t=90a1/70=9/7*a1


s=v*t-a2/2*t^2=70*90a1-9/14*a1*70^2=6300a1-3150a1=3100a1


Összesen


10.000m=4050a1+42300a1+3100a1

a1=0,2 m/s


Nyílt pályán a sebessége: 90a1=18 m/s (65 km/h)

2012. szept. 12. 15:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszii, mostmar megy.
2012. szept. 12. 16:13