Egymastol 10km tavolsagra levo allomasok kozott az utat egy vonat 630s alatt teszi meg. Indualskor 90s-ig gyorsit allando gyorsulassal, fekezeskor 70s-ig lassit szinten allando gyorsulassal. Mekkora a vonat sebessege nyilt palyan?
Igy van a feladat szovege. Sehogysem jon ki semmi, vagy en nem ertem vagy hianyzik valami adat meg.
2012. szept. 12. 15:25
1/2 anonim válasza:
Legyen a1 a gyorsulás, a2 a lassulás
1. szakasz
90s gyosulás
Gyorsuló mozgás képlete alapján:
s=a1/2*t^2=a1/2*90^2=4050a1
v=a1*t=90a1
2. szakasz
470s-ig egynes vonalú egyenletes mozgás.
s=470*v=470*90a1=42300a1
3. szakasz
70 mp alatt megáll
v=90a1
a2=v/t=90a1/70=9/7*a1
s=v*t-a2/2*t^2=70*90a1-9/14*a1*70^2=6300a1-3150a1=3100a1
Összesen
10.000m=4050a1+42300a1+3100a1
a1=0,2 m/s
Nyílt pályán a sebessége: 90a1=18 m/s (65 km/h)
2/2 A kérdező kommentje:
Koszii, mostmar megy.
2012. szept. 12. 16:13