Kérem szépen levezetve.


10= 0,4*1,18*V1/36,5 törve 1000+1,18*v1/1160


2012. szept. 11. 11:08
 1/6 Tom Benko ***** válasza:

Bővíts a két belső tört nevezőjével.

Egyébként maga tört, ha valakinek nem lenne érthető:

10=\frac{0,4\cdot1,18\cdot\frac{V_1}{36,5}}{1000+1,18\cdot\frac{v_1}{1160}} és ezt a [link] már korrekten meg is mutatja.

2012. szept. 11. 11:25
 2/6 A kérdező kommentje:

Hozzak közös nevezőre, majd egyszerüsítsek ?

Elnézést a felírásért *

2012. szept. 11. 11:37
 3/6 A kérdező kommentje:
A linkelt képben az a hibás, hogy a kis törtvonalak
2012. szept. 11. 11:40
 4/6 A kérdező kommentje:

Helyesen :


(0,4*1,18*V1)/ 35,5 és (1000+1,18*v1)/1160 ; a kettő tört között meg a nagy törtvonal.


Elnézést, hogy ilyen bénán írtam le.

2012. szept. 11. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:

"(0,4*1,18*V1)/ 35,5 és (1000+1,18*v1)/1160 ; a kettő tört között meg a nagy törtvonal. "


Úgy tudod a legegyszerűbben megérteni, ha átírod sima osztásra

[(0,4*1,18*V1)/ 35,5] : [(1000+1,18*v1)/1160]


Törtet törttel úgy osztunk, hogy reciprokkal szorzunk.


[(0,4*1,18*V1)/ 35,5] * [1160/(1000+1,18*v1)]


Innen már látszik, hogy az történt, hogy az 1160 fölment a számlálóba, a 35,5 meg le a nevezőbe.


Vagyis ha a számlálóban tört szerepel, annak a nevezőjét simán levisszük.


Ha a nevezőben tört szerepel, akkor annak a számlálója ott marad, a nevező meg felmegy.

Azért mert 1/(1/x) -nél a dupla osztás 'kiüti egymást'.

Ha nem jut eszedbe, mit hova tegyél, írd át sima osztásra, az segít.

2012. szept. 11. 13:46
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Ezért javaslom mindig a TeX-het.
2012. szept. 12. 07:14