58,7=16+x
100 =124+x
2012. aug. 17. 16:11
1/6 A kérdező kommentje:
58,7=16+x
100 124+x
Elnézést, törtes egyenlet !
2012. aug. 17. 16:12
2/6 anonim válasza:
Fuss neki még egyszer valami univerzálisabb jelölésrendszerrel, mert így nem igazán értelmezhető.
3/6 Mátyás3 válasza:
Tényleg nem túl értelmes amit leírtál :D
De ha ez két külön egyenlet akkor oldd meg őket mérlegmódszerrel: rendezd az x-eket az egyik oldalra , a másikra meg a "számokat"
4/6 anonim válasza:
Beszorzod 124+x-szel és 100-zal.
7278,8+58,7x=12400+100x
-5121,2=41,3x
x=-123,7
5/6 anonim válasza:
Ja, bocs elnéztem.
Szóval beszorzod, ahogy írtam.
7278,7+58,7x=1600+100x
5678,8=41,4x
x=137,5
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget !
58 törve 100= 16+x törve (124+x) ez lett volna :)
2012. aug. 17. 19:08