Hogy kell megoldani az alábbi egyenletet?


58,7=16+x

100 =124+x


2012. aug. 17. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:

58,7=16+x

100 124+x


Elnézést, törtes egyenlet !

2012. aug. 17. 16:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Fuss neki még egyszer valami univerzálisabb jelölésrendszerrel, mert így nem igazán értelmezhető.
2012. aug. 17. 16:16
 3/6 Mátyás3 ***** válasza:

Tényleg nem túl értelmes amit leírtál :D

De ha ez két külön egyenlet akkor oldd meg őket mérlegmódszerrel: rendezd az x-eket az egyik oldalra , a másikra meg a "számokat"

2012. aug. 17. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Beszorzod 124+x-szel és 100-zal.

7278,8+58,7x=12400+100x

-5121,2=41,3x

x=-123,7

2012. aug. 17. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocs elnéztem.

Szóval beszorzod, ahogy írtam.

7278,7+58,7x=1600+100x

5678,8=41,4x

x=137,5

2012. aug. 17. 17:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget !


58 törve 100= 16+x törve (124+x) ez lett volna :)

2012. aug. 17. 19:08