2db kóla lejárt, a többinek jó a szavatossága. 66 féleképpen lehet egymás mellé helyezni ezeket. Hány db kóla van összesen? Levezetné ezt valaki gyorsan? Köszi!:)2012. szept. 10. 22:11
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Alapjában véve jól csináltam meg, csak most döbbentem rá hogy 2-vel nem osztani, hanem szorozni kell :D Köszi még egyszer! :)
2012. szept. 10. 22:44
3/4 anonim válasza:
Kérdezőnek:
2-vel osztani kell!
Az előző válaszadó jól írta fel az egyenletet!
Ismétléses permutációról van szó.
n!/(n1!*n2!)=66
n2=2, ezért:
n!/(n1!*2)=66
Továbbá n=n1+2, tehát n1=n-2. A törtet 1*2*3*...*(n-2)-vel egyszerűsítheted.
Ami marad:
n(n-1)/2=66.
4/4 A kérdező kommentje:
Igen-igen osztani kell. De én a másik oldalt osztottam a 2!-sal. Ezért nem jött ki a jó. De azért köszi! :)
2012. szept. 12. 07:14