Teheráru elszállítására kocsikat fognak be. Ha egy kocsira 15,5tonnát raknak, akkor 4tonnát nem tudnak berakni. Ha viszont egy kocsira 16,5tonnát raknak, akkor a kocsik megtöltéséhez még 8tonna teher kéne. Hány kocsi kell, és hány tonna volt a teher?

köszönöm szépen mindenkinek :)
2012. szept. 10. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a kocsik száma x, a teher pedig t.


Ha egy kocsira 15,5tonnát raknak, akkor 4tonnát nem tudnak berakni.

t - 15,5x = 4


Ha viszont egy kocsira 16,5tonnát raknak, akkor a kocsik megtöltéséhez még 8tonna teher kéne.

t - 16,5x = -8



t - 15,5x = 4

t - 16,5x = -8

Vonjuk ki a kettőt egymásból

-15,5x + 16,5x = 4 + 8

x = 12


Helyettesítsük vissza:

t - 12*15,5 = 4

t - 186 = 4

t = 190 (tonna)


Tehát 12 kocsi VOLT és 190 a teher. Azt pedig, hogy mennyi kell azt ebből nem lehet megmondani, főleg, hogy látszólag annyire terhelhetjünk, amennyire jól esik.

2012. szept. 10. 20:12