köszönöm szépen mindenkinek :)2012. szept. 10. 19:23
1/1 anonim válasza:
Legyen a kocsik száma x, a teher pedig t.
Ha egy kocsira 15,5tonnát raknak, akkor 4tonnát nem tudnak berakni.
t - 15,5x = 4
Ha viszont egy kocsira 16,5tonnát raknak, akkor a kocsik megtöltéséhez még 8tonna teher kéne.
t - 16,5x = -8
t - 15,5x = 4
t - 16,5x = -8
Vonjuk ki a kettőt egymásból
-15,5x + 16,5x = 4 + 8
x = 12
Helyettesítsük vissza:
t - 12*15,5 = 4
t - 186 = 4
t = 190 (tonna)
Tehát 12 kocsi VOLT és 190 a teher. Azt pedig, hogy mennyi kell azt ebből nem lehet megmondani, főleg, hogy látszólag annyire terhelhetjünk, amennyire jól esik.