Matekházi, segítenél? Felpontozlak! : )


1.

x+1/x-1-2(2+1)/3x-3=1/3

Eddig ezt csináltam nem biztos,hogy jó de aztsem tudom, hogy folytassam..

x+1/x+1-2(x+1)/3(x-1)=1/3

x+1/x+1=2x+2/3x-3=1/3



2.6/2+x+x+2/2-x=xnégyzet/4-xnégyzet


Köszi..:)



2012. szept. 6. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

1

Amikor számítógépen nem grafikus módon írsz képleteket, kicsit több zárójel kell, mint eredetiben.

Gondolom, egy x-et véletlenül elírtál, és az x-1 illetve a 3x-3 egyaránt a nevezőben voltak. Ebben az esetben az első átalakításod jó. A másodikban van egy elírás (két egyenlőségjel), de a nagyobb baj, hogy bár ettől eltekintve nincs benne hiba, csak nem a megoldás felé visz.


Feltételezem, hogy ez volt a feladat:


(x+1)/(x-1) - 2(x+1)/(3x-3) = 1/3

Az első lépésed jó, de precizen így néz ki:

(x+1)/(x-1) - 2(x+1)/(3(x-1)) = 1/3

A következő lépés a nevezőkkel való felszorzás. Egy lépésben csinálom, de lehet kettőben is:


3(x+1) - 2(x+1) = x-1


Innen nem nehéz látni, hogy nincs megoldása az egyenletnek.


2.

Ugye ez a feladat?

6/(2+x) + (x+2)/(2-x) = x^2/(4-x^2)


Ha igen, akkor a 4-x^2-et bontsd szorzat alakba, és hasonló módszerrel oldd meg, mint az első feladatot!

2012. szept. 6. 20:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, úgy ahogy mondtad! Köszönöm!!!!:)
2012. szept. 7. 19:52