2524 és 4 különbségének hányadosa. Csak osztani kell?

2012. szept. 6. 12:42
 1/1 2xSü ***** válasza:

A kérdés szerintem rosszul lett megfogalmazva.


Két számnak ugye egyetlen szám a különbsége, amiből nehéz hányadost képezni. Esetleg ha a két szám felcserélhető, akkor, de gyanítom, hogy nem erről szólt az eredeti feladat.


Ebben az esetben:

2524-4 = 2520

4-2524 = -2520

A két különbség hányadosa:

2520 / -2520 vagy -2520 / 2520, ami mindkét esetben -1.


Általánosan:

a-b/b-a = (a-b) / -(a-b) = -1 * [(a-b)/(a-b)] = -1 (feltéve, ha a ≠ b, különben a hányados 0/0 lenne, ami nem értelmezhető)

2012. szept. 6. 12:55