Fizika házimban tudnátok segíteni?


Az első:


30 fokos lejtőn egy 40 kg tömegű ládát akarunk 1 m/s^2 gyorsulással FELFELÉ (azaz nem vízszintesen, hanem átlósan felfelé!) mozgatni. Mekkora vízszintes irányú erőt kell ehhez alkalmazni, ha a láda és a lejtő közötti csúszási súrlódási együttható 0,2.


A könyv szerinti megoldás: 403,75 N


A második:


5 kg tömegű tégla alakú testet satuba fogunk. A satupofák 150 N nagyságú vízszintes erővel nyomják a testet. Az érintkező felületek között 0,5 a súrlódási tényező. Mekkora erővel lehet a testet felfelé kihúzni a satuból?


A könyv szerinti megoldás: legalább 200 N


2012. aug. 29. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

2. feladat:


Két oldalról a satu összesen 300N erőt fejt ki a testre, ezt ha megszorozzuk a művel, akkor megkapjuk azt a súrlódási erőt, ami akadályozza a test kihúzását, mivel felfele húzzuk a testet játszik a nehézségi erő is, ez 50 N, a kettő össze 200N, ez a legkisebb erő amivel kihúzhatjuk a testet a satupofák közül.


Fs=Fny* súrlódási együttható azaz (150N+150N)*0,5=150N

Fn=m*g

Fn=5*~10=50N

Fh(húzóerő)>=Fs+Fn=150N+50N=200N


Az első feladaton még dolgozok.

2012. aug. 29. 19:01
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így teljesen világos, remélem az elsőt is sikerül megoldanod! :)
2012. aug. 29. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
ja 200 N
2012. aug. 29. 22:47