Az egyenletrendezéssel lenne olyan problémám, hogy ha pl kapok két elemet és az a feladatom hogy reagáltassam őket egymással, akkor milyen séma alapján kell kiegészítenem a képleteket? pl:
KOH+H2SO4=?
Cl2+?=HCL
CaCO3+ HCL=?+?+?
Előre is köszönöm.A gondolatmenetet szeretném ha leírnátok!
2012. aug. 27. 17:30
1/1 anonim válasza:
2KOH + H2SO4 = K2SO4 + 2H2O
ez közömbösítés, savból és bázisból mindig só és víz képződik
Cl2+ H2 = 2HCL
itt a kérdést sem értem, annyira triviális
CaCO3 + 2HCL = CaCl2 + H2CO3
mert erősebb sav a gyengébbet sójából felszabadítja. egyébként a szénsav magától tovább bomlik széndioxidra és vízre.