Mangart kérdése:

Kémia egyenletek, segítene valaki?


Az egyenletrendezéssel lenne olyan problémám, hogy ha pl kapok két elemet és az a feladatom hogy reagáltassam őket egymással, akkor milyen séma alapján kell kiegészítenem a képleteket? pl:

KOH+H2SO4=?

Cl2+?=HCL

CaCO3+ HCL=?+?+?

Előre is köszönöm.A gondolatmenetet szeretném ha leírnátok!



2012. aug. 27. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
79%

2KOH + H2SO4 = K2SO4 + 2H2O

ez közömbösítés, savból és bázisból mindig só és víz képződik


Cl2+ H2 = 2HCL

itt a kérdést sem értem, annyira triviális


CaCO3 + 2HCL = CaCl2 + H2CO3

mert erősebb sav a gyengébbet sójából felszabadítja. egyébként a szénsav magától tovább bomlik széndioxidra és vízre.

2012. aug. 27. 21:55