Kémia, hogy folytatódnak a következő egyenletek?


Zn+HCL =

Fe+H2SO4 =

AL+HACl =

NaOH+H3PO4 =

Ca(OH)2+H2SO4 =

Al(OH)3+HCl =


Illetve mi a képlete a következő anyagoknak?

timföld:

égetett mész:

mésztej:

márvány:

mészkő:

szóda:

oltott mész:

lúgkő:


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2012. márc. 23. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt ne válaszolja már meg senki se, ha kérhetem, ez a lustaságnak egy akkor foka...


ezt googléból, tankönyvből, bárhonnan meg lehet csinálni

2012. márc. 23. 21:18
 2/5 A kérdező kommentje:
Emellett van még vagy egy rakat feladat, fáradt vagyok és nincs energiám (ha érdekel, mindennap 5-6-kor végzek a suliban, úgy hogy non-stop tanulás van, és mivel itthon is rengeteg a munka, valakinek azt is el kell végeznie), egész hétvégén dolgozok és kedden témazárót írok belőle. Igen kitudnám keresni a könyvből, de sok időmet elvenné, azt gondolsz amit akarsz, de lustának ne nevezz ha kérhetem.
2012. márc. 23. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Zn+2HCL = ZnCl2 + H2

Fe+H2SO4 = FeSO4 + H2

AL+HACl = mi az a HACl

3NaOH+H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O

Ca(OH)2+H2SO4 = CaSO4 + 2H2O

Al(OH)3+3HCl = AlCl3 + 3H2O


timföld: Al2O3

égetett mész: CaO

mésztej: ld. oltott mész

márvány: CaCO3 (mészkő metamorf módosulata)

mészkő: CaCO3

szóda: Na2CO3

oltott mész: Ca(OH)2

lúgkő: NaOH


a másik válaszadónak: sosem tudhatod hogy ki miért rakja fel a kérdéseid, így látatlanban meg légyszíves ne oktass ki senkit! ez egy kérdésekkel teli oldal, ha nem akarod megválaszolni, akkor ugord át, de ne irányítgass másik oldalakra, pláne nem a google-ra!

2012. márc. 23. 21:59
 4/5 A kérdező kommentje:
21:59: Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz :).
2012. márc. 24. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a 3. Egyenelet ez lehet

2Al + 6HCl > 2 AlCl3 + 3H2

2012. márc. 26. 18:32