Szinusztétel illetve koszinusztétel alkalmazása. Ezeknél a feladatoknál, hogy tudnám megoldani ezekkel a tételekkel?


1.feldat: Egy háromszög egyik oldala 12 cm, a vele szemközti szöge 82,82°, míg a másik két oldalának összege 18 cm. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei?


Ebben a feladatban eljutottam odáig, hogy felírtam a 12 cm-es oldalra a koszinusztételt, de utána megakadtam. Hogy tovább?


2.feladat: Egy háromszög egyik oldala 11cm, a vele szemközti szöge 34°11', míg a másik két oldalának különbsége 6 cm. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei?


2012. aug. 15. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha c=12, akkor kosizinusz tétellel meg lesz neked a^2+b^2, továbbá tudod a+b=18, innen egyszerű mert a*b=((a+b)^2-(a^2+b^2))/2. Így tudod két szám összegét és szorzatát, akkor fel tudsz írni egy másodfokú egyenletet aminek a és b gyöke (Viéta formula). Majd megoldod az egyenletet.


Másik feladat ugyanez, a és b helyett a és (-b)-vel.


Sinus tétel nem is kell ide.

2012. aug. 15. 16:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretném kérdezni, hogy az a sok zárójeles képlet, hogy jött ki? Mert ezt így hirtelen nem vágom.
2012. aug. 15. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:
(a+b)^2=a^2+b^2+2*a*b, ha ebből levonod az a^2+b^2-et, akkor 2*a*b-t kapsz. És ezt osztottam még 2-vel, hogy a*b-t megkapjam.
2012. aug. 15. 19:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, most már értem, köszönöm szépen :)
2012. aug. 15. 19:59