van egy háromszögem, az egyik oldala 18 cm.
a másik két oldal összege 26 cm
plusz a két ismeretlen oldal által közbezárt szög: 82,816 fok
a+b=26
c=18
gamma= 82,816
koszinusz tétellel kellene meg oldani, de ahhoz még egy oldalt ismernem kellene.
ebből hogy van tudom meg vagy az a vagy a b értékét???
a könyv egyenletrendszert ajánl. na de hogy???
2011. jan. 16. 14:58
1/2 anonim válasza:
mivel a+b=26 --> az egyik oldalt a-nak nevezed el, a másikat (26-a)-nak
így a koszinusztétel:
c^2=a^2+(26-a)^2-2*a*(26-a)*cos(gamma)
324=a^2+676-52a+a^2-6,5a+0,25a^2
ezt meg már meg tudod oldani másodfokú megoldóképlettel
2/2 A kérdező kommentje:
atyaég de hülye vagyok.
Köszönöm.
2011. jan. 16. 15:27