MATEK: egyenletrendszer + koszinusztétel?


van egy háromszögem, az egyik oldala 18 cm.

a másik két oldal összege 26 cm

plusz a két ismeretlen oldal által közbezárt szög: 82,816 fok


a+b=26

c=18

gamma= 82,816


koszinusz tétellel kellene meg oldani, de ahhoz még egy oldalt ismernem kellene.


ebből hogy van tudom meg vagy az a vagy a b értékét???

a könyv egyenletrendszert ajánl. na de hogy???


2011. jan. 16. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

mivel a+b=26 --> az egyik oldalt a-nak nevezed el, a másikat (26-a)-nak


így a koszinusztétel:

c^2=a^2+(26-a)^2-2*a*(26-a)*cos(gamma)

324=a^2+676-52a+a^2-6,5a+0,25a^2


ezt meg már meg tudod oldani másodfokú megoldóképlettel

2011. jan. 16. 15:06
 2/2 A kérdező kommentje:

atyaég de hülye vagyok.


Köszönöm.

2011. jan. 16. 15:27