1.) Іx-4І= -x/2+5
2.)
x(harmadikon)-x(négyzeten)+x=0
x(harmadikon)-x(négyzeten)-9x+18=0
2011. szept. 7. 16:39
1/8 anonim válasza:
1.) Ha x-4 < 0, akkor:
-(x-4) = -x/2 + 5
Egyébként:
x-4 = -x/2 + 5
Megoldod mindkettőt, és ezek az eredmények.
2.)
Első: kiemelsz X-et:
x (x^2 - x + 1) = 0
Egy szorzat mikor lehet 0?
Ha legalább az egyik 0.
x akkor 0, ha nulla (:D), tehát az első megoldás az x = 0.
A másik (egy vagy kettő) pedig a második fokú megoldóképlet alkalmazása után jön...
2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez életet mentett :)
2011. szept. 7. 17:25
3/8 anonim válasza:
Gyilkos a tanárod, vagy mi? :))
4/8 A kérdező kommentje:
hát fogjuk rá. 2 éve tanultuk és láthatod hogy milyen eredménnyel tanította meg... :D
érettségi előtt állunk és csak passogunk órán, és reménykedünk a pad alá csúszva hogy ne minket szólítson a táblához..
2011. szept. 7. 18:56
6/8 A kérdező kommentje:
Nézünk, mint borjú az új kapura/ értetlenül bámulunk :D
2011. szept. 7. 19:23
7/8 anonim válasza:
Na legalább én is tanultam valamit. ;)
8/8 A kérdező kommentje:
:D örülök, hogy én is ,,taníthattam" vmit
2011. szept. 7. 19:35