1.) Іx-4І= -x/2+5


2.)

x(harmadikon)-x(négyzeten)+x=0

x(harmadikon)-x(négyzeten)-9x+18=0


2011. szept. 7. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

1.) Ha x-4 < 0, akkor:

-(x-4) = -x/2 + 5

Egyébként:

x-4 = -x/2 + 5

Megoldod mindkettőt, és ezek az eredmények.


2.)

Első: kiemelsz X-et:

x (x^2 - x + 1) = 0

Egy szorzat mikor lehet 0?

Ha legalább az egyik 0.

x akkor 0, ha nulla (:D), tehát az első megoldás az x = 0.

A másik (egy vagy kettő) pedig a második fokú megoldóképlet alkalmazása után jön...

2011. szept. 7. 16:49
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez életet mentett :)
2011. szept. 7. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyilkos a tanárod, vagy mi? :))
2011. szept. 7. 17:28
 4/8 A kérdező kommentje:

hát fogjuk rá. 2 éve tanultuk és láthatod hogy milyen eredménnyel tanította meg... :D

érettségi előtt állunk és csak passogunk órán, és reménykedünk a pad alá csúszva hogy ne minket szólítson a táblához..

2011. szept. 7. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:
"passogunk"? Az mit jelent? :)
2011. szept. 7. 18:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Nézünk, mint borjú az új kapura/ értetlenül bámulunk :D
2011. szept. 7. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Na legalább én is tanultam valamit. ;)
2011. szept. 7. 19:29
 8/8 A kérdező kommentje:
:D örülök, hogy én is ,,taníthattam" vmit
2011. szept. 7. 19:35