Koser étterem 2010évre 18%-os forgalom növekedést tervezett a tervez képest tényleges forgalom 18%-kal elmaradt. Hogyan alakult a 2009 évihez képest? Hogyan kell ezeket megoldani 4 ha tudsz ez kapcsolatos oldalt ajánlani irt meg válaszban

dinamikus viszonyszámok v megosztási viszonyszámok

2012. aug. 9. 19:32
 1/2 anonim válasza:

2009forgalom = X

2010terv = 2009forgalom + 2009forgalom * 18/100 = X * 1,18


2010forgalom = 2010terv - 2010terv * 18/100 = 2010terv * 0,82 = X * 1,18 * 0,82 = 2009forgalom * 0,9676


Tehát a 2010-es forgalom a 2009-es forgalom 96,76%-a, azaz 3,24%-kal csökkent.

2012. aug. 10. 09:04
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. aug. 12. 13:39