Két szám összege 36. Ha mindkét számhoz hozzáadok 22-őt, akkor az egyik szám a másik négyszerese lesz. Mely számokra gondoltam?

HELP PLZ! :)Sehogy nem tom kiszámolni :/
2012. aug. 1. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik szám a, másik b.

Tudjuk, hogy a+b=36 és a+22=4*(b+22)

a=4*b+66

4*b+66+b=36

5*b=-30

b=-6 és a=42

2012. aug. 1. 14:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt valahogy soha nem sikerült megcsinálni :)
2012. aug. 1. 15:37