[fizika]mi az a Eredo ero es egyenletes emeles?


En igy fogtam fel amit idaig olvastam,hogy

eredo ero - ha egy testre tobb ero hat es azoknak az eroknek az osszege. vegul ezeknek a vektoroknak az osszege egy "eredo erovel" helyetesitheto az osszes rahato ero.



Egy konyvben olvasom:

Az egyenletes emeles azt jelenti hogy a test gyorsulasa nulla.Ebbol kovetkezik hogy a testre hato eredo erok is nulla.,azaz F=mg.



miert nulla a gyorsulas es miert>>eredo ero is az. ?


koszonom a valaszokat elore is.


2012. júl. 29. 22:04
 1/2 A kérdező kommentje:

egyenletes emeles = azonos idokozokben azonos ut >> nincs gyorsulas


azt hiszem ezt ertem :D

2012. júl. 29. 22:08
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Eredő erő, vagy erők eredője:

Minden erő egy vektor. Ezeket a vektorokat összegzed.

Az így kapott eredő vektor az eredő erő(vektor).


És valóban, ebben az esetben ezzel az eredő erővel helyettesíthető a többi erővektorok.


2. "Az egyenletes emeles azt jelenti hogy a test gyorsulasa nulla.Ebbol kovetkezik hogy a testre hato eredo erok is nulla.,azaz F=mg."


Ez így van. Az F erő tehát a felfelé mutató emelőerő.

A testre persze lefelé is hat mg nehézségi erő.


Tehát az eredő erő most:


SzummaF=m*g-m*g=0. Vagyis az eredő erő 0.


3. "miert nulla a gyorsulas es miert>>eredo ero is az. ?"


Ha 0 a gyorsulás, akkor az F=m*a=m*0=0 lesz.


Ebből következően az eredő erő is 0.

2012. júl. 31. 22:19