Fizika egyenes vonalú egyenletes mozgás?

Jancsi reggel 8-kor indul el a szomszéd faluba biciklivel. Óránként 15 km-t tesz meg. Fél órával később robogóval utána megy a barátja, aki 40 km-t halad óránként. Mikor és hol éri utol Jancsit a barátja?
2011. nov. 13. 14:08
 1/4 anonim válasza:
32%
Heeej jancsiikaa jancsikaa:D Nagy sz*r ez az egész, 9.es vaaagyok, de utálom, amúgy a tankönyvből tuti megtudod oldani !!
2011. nov. 13. 15:23
 2/4 A kérdező kommentje:
nem írnátok le a megoldás, mert a könyvet benthagytam a suliban:S
2011. nov. 13. 15:55
 3/4 anonim ***** válasza:

v=s/t


akkor találkoznak, amikor ugyanolyan távol vannak a kiindulási ponttól, tehát az út egyenlő, így


v(jancsi)*t(jancsi)=v(barátja)*(t(jancsi)-0,5)

15*t=40*t-40*0,5

20=25t

20/25=t (0,8 óra=48 perc) ekkor találkoztak


s=v*t=15*0,8= 12km után találkoztak

2011. nov. 13. 16:06
 4/4 A kérdező kommentje:
kössz szépen:D
2011. nov. 13. 17:46