Jancsi reggel 8-kor indul el a szomszéd faluba biciklivel. Óránként 15 km-t tesz meg. Fél órával később robogóval utána megy a barátja, aki 40 km-t halad óránként. Mikor és hol éri utol Jancsit a barátja?2011. nov. 13. 14:08
1/4 anonim válasza:
Heeej jancsiikaa jancsikaa:D Nagy sz*r ez az egész, 9.es vaaagyok, de utálom, amúgy a tankönyvből tuti megtudod oldani !!
2/4 A kérdező kommentje:
nem írnátok le a megoldás, mert a könyvet benthagytam a suliban:S
2011. nov. 13. 15:55
3/4 anonim válasza:
v=s/t
akkor találkoznak, amikor ugyanolyan távol vannak a kiindulási ponttól, tehát az út egyenlő, így
v(jancsi)*t(jancsi)=v(barátja)*(t(jancsi)-0,5)
15*t=40*t-40*0,5
20=25t
20/25=t (0,8 óra=48 perc) ekkor találkoztak
s=v*t=15*0,8= 12km után találkoztak
4/4 A kérdező kommentje:
kössz szépen:D
2011. nov. 13. 17:46