A gömbről és a félgömbről mesélnéteek + feladat is van?


Most tanuolm a gömböt de lenne egy problémám. A felszínt térfogatot egész gömbnél ki tudom számolni , de félgömbnél nem.... Az lenne a kérdésen hogy felszínt térfogatot hogy kell félgömbnél számolni? A fg. táblában van egy képlet de abba magasság is van. EZ LENNE AZ ELSŐ KÉRDÉSEM. EHEZ JÖNNE EGY FELADAT.


MENNYI NÉGYZETMÉTER VÁSZONRA VAN SZÜGSSÉGES EGY 6M SUGARÚ EJTŐERNYŐ ELKÉSZÍTÉSÉHEZ HA 20% VESZTESÉG IS KELETKEZIK MELLETTE?



2012. júl. 29. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A felszínt térfogatot egész gömbnél ki tudom számolni , de félgömbnél nem....


Megfelezed az eredeti gömb térfogatát és tádááá megvan a félgömb térfogata.

A felszínt is ugyanígy kell csinálni csak még hozzáadod annak a körnek a területét ahol elvágtad a gömböt.


Feladat:

Ki kell számolni a felszínt: 4πr^2 = 4π6^2 = 452,38 cm^2


Mivel 20% a veszteség ezért meg kell szorozni 1,2 vel =542.85 cm^2 vászon kell.


Csak nem a 8ikos pótvizsgára készülsz? :)

2012. júl. 29. 10:57
 2/4 A kérdező kommentje:
ez eddig nekem is oké mert ez nekem is megva de a megoldásnak 282,74 kell lennie XD
2012. júl. 29. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ejtőernyőhöz csak egy fél gömb felületnyi anyag kell + a veszteség.

Vagyis:

F = 1,2*2*r²π = 1,2*2*6²π

F = 271,433 m²

===========

2012. júl. 29. 12:10
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben köszi..majd megkérdezem a tanárnöt holnap.
2012. júl. 29. 13:29